Profesyonel kariyer yolculuğuna Embark  ile atılmak için önemli bir fırsat seni bekliyor! 🚀

Embark Projesi nedir?

Embark Projesi, 2022-2023 döneminde “PEP-Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi” programı kapsamında, Alman Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilmekte, Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GİZ) ve Gelecek Daha Net Gençlik Platformu (GDN) iş birliği ile yürütülmektedir. Gençleri Embark Akademi kişisel ve profesyonel gelişim eğitimleri, tersine mentorluk, ideaton gibi aktiviteler yoluyla Türkiye’nin önemli şirketlerinde kariyer olanaklarına erişim fırsatları ile buluşturuyoruz.  Katılımcı gençler ilk olarak Embark Akademi kapsamında yoğun bir eğitim sürecinden geçecekler. Eğitim süreçlerinin tamamlanmasının ardından tersine mentorluk ve proje geliştirme süresince birinci elden deneyim kazanma imkanı bulurken program boyunca farklı etkinlik ve toplantılar ile sosyal ve profesyonel networklerini geliştirme imkanı bulacaklar. Programı başarıyla tamamlayan gençleri Türkiye’nin önde gelen firmalarında kariyer imkanları bekliyor!

Aşağıdaki kriterler sana uyuyor mu? Cevabın evet ise hemen başvur!

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Geçici Koruma Kapsamında Türkiye’de Bulunan Suriyeli olmak
 • 20-29 yaş aralığında olmak
 • Kayıtlı olarak İstanbul’da ikamet ediyor olmak
 • Lisans eğitiminin son senesinde olmak veya lisans eğitimini 2020 yılı veya sonrasında tamamlamış olmak
 • Türkçe biliyor olmak (İngilizce bilgisi avantaj sağlayacaktır)

 

Senin için neler var?

 • Önde gelen uzmanlar tarafından verilecek kişisel ve profesyonel gelişim, kariyer planlama ve iş dünyasına geçiş eğitimleri
 • Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde tasarım odaklı düşünme& ideaton deneyimi ile fikirlerinizi paylaşma ve profesyonel ağ kurma imkanı
 • İstanbul’da yer alan önemli şirketlerin üst düzey liderlerine mentor olma fırsatı
 • Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde staj/iş imkanları yakala
 • Embark topluluğunun bir parçası olarak sosyal ve profesyonel ağ kurma etkinliklerine katıl

 

Profesyonel Embark yolculuk takvimi:

 • Şubat-Mart 2023: 5 yüz yüze hafta sonu eğitimi (yarım/tam gün) ve 5 çevrimiçi eğitim oturumu (her biri 2-3 saat)
 • Nisan-Haziran 2023: 4 online mentorluk seansı, ideaton ve farklı profesyonel gelişim aktiviteleri
 • Haziran 2023 itibarıyla minimum 2 aylık staj/iş imkanlarına erişim

 

Embark yolculuğuna atılmadan önce bilmen gerekenler:

 • Programa sınırlı sayıda genç kabul edilecektir.
 • Başvurular düzenli olarak değerlendirilecek olup erken başvurulara öncelik verilecektir. Kısa listeye giren adaylar ile mülakat yapılacaktır,
 • Başvurular değerlendirilirken cinsiyet dağılımı gözetilecektir.
 • Program ağırlıklı olarak Türkçe dilinde gerçekleştirilecektir.
 • Tüm aktivitelere katılım zorunludur.
 • Programı tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir.
 • Program süresince yüz yüze yapılacak aktiviteler için toplu taşıma desteği sağlanacaktır.

 

Embark yolculuğunda seni bekleyen adımlara yakından bakalım:

1.Adım: Embark Akademi

Embark yolculuğun Embark Akademi eğitimleri ile başlayacak.  Embark Akademi, bütüncül bir yaklaşımla, alanında uzman eğitmenler eşliğinde yapılan, bireysel ve grup çalışmalarından oluşmaktadır. Embark akademide liderlik, değer yaratma, fikir sunma ve iş sorunlarına çözüm üretme odaklı uygulamalı atölyeler yer almaktadır.

2. Adım: Tersine Mentorluk

Tersine mentorluk; özel sektör yöneticilerinin çeşitli konular (teknoloji, sosyal medya, kültür, değerler, motivasyon gibi) üzerine çalışmak ve her iki taraftaki katılımcılara (çift taraflı)  fırsat sunmak için genç mentorlarla eşleştirildiği bir çalışan gönüllülüğü programıdır. Nesiller arası, kültürel ve cinsiyet farklılıklarını anlayarak gençler ve yöneticileri ortak paydada buluşturmayı hedefler. Tersine mentorluk sürecinde programa mentee olarak katılacak iş dünyası liderleri ile eşleştirileceksiniz.

3. Adım: Ideaton/Proje Geliştirme

Tersine mentorluk süreciniz devam ederken, aynı zamanda şirketlerin karşılaştığı zorluklara çözümler üretmekle görevlendirileceğiniz (4-5 mentordan oluşan) gruplara katılacaksınız. 8 haftalık bu süreçte, problem çözme, takım çalışması, tasarım odaklı düşünme, sürdürülebilirlik ve inovasyon gibi konularda yeteneklerinizi pratiğe dökme fırsatı yakalayacaksınız.

4. Adım: İş/Staj Fırsatları ile buluşma

Tersine mentorluk ve ideaton aşamalarını başarı ile tamamladığınızda minimum 2 ay/40 iş günü sürecek olan iş/staj imkanları ile eşleştirileceksiniz. Eğer çalışma iznine ihtiyacınız varsa, partner şirketler tarafından bu aşama öncesinde başvuru işlemleriniz tamamlanacak.

Embark Topluluğunun parçası olun

Özel sektörde iyi uygulama örneklerinin ulusal ve uluslararası kamuoyu, sivil toplum kuruluşları ve uluslararası kuruluşlar ile paylaşıldığı, ilham verici konuşmaların yapıldığı Embark Topluluk Etkinliklerine, özel sektör temsilcileriyle birlikte davet edileceksiniz. Sosyal ve profesyonel ağınızı genişletmek için etkinliklerimizi kaçırmayın!

Sorularınız için bize ulaşın: embark@gelecekdaha.net

Embark Projesi, “PEP-Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi” programı kapsamında, Alman Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilmekte, Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GİZ) ve Gelecek Daha Net Gençlik Platformu (GDN) iş birliği ile yürütülmektedir.