AREEJ’İN TERSİNE MENTORLUK YOLCULUĞU

Bir mentorun görevleri nelerdir? Unilever gibi büyük bir şirketin yöneticisine mentorluk yapmak nasıl olur?

Facebook’ta Embark ile ilgili bir gönderi gördüm ve programa başvurdum çünkü bu daha fazla deneyim kazanmak ve başarılı liderler ile bağlantı kurmak için yeni bir deneyim ve zorluk olacaktı.

Embark Ekibi ile ilk toplantımızda bana görevlerden, adımlardan ve programın amacından bahsettiler. Sonrasında mentimle ilk buluşmamız için bir tarih belirlediler. İlk buluşmamızdan önce Embark Ekibi tarafından mentorlara gönderilen broşürü okudum ve açıklamaları takip ederek görüşmeme hazırlandım.

İlk buluşmamız Coronavirüs salgını sebebiyle çevrimiçi gerçekleşti. Mentimle tanışır tanışmaz aramızdaki buzlar eridi. Kendisi çok bilgili ve donanımlı bir kadındı. İlk buluşmamızda hobilerimizden, amaçlarımızdan, motivasyonumuzdan bahsederek birbirimizi tanımaya başladık ve sonraki buluşmaların konularını belirledik.

Buluşmalarımızda Türk ve Suriye kültürlerinden bahsettik, mimari ve moda alanındaki detayları birbirimize fotoğraflar ile anlattık. Buluşmalarımızda ayrıca kadınların güçlendirilmesi, Türk dili, hedefler ve iş ile ilgili konuştuk.

Program tamamlandığında, iş dünyası ve liderlik hakkında çok şey öğrenmiş, harika bir arkadaş edinmiş oldum. Mentime ve Embark ekibine bu başarılı yolculuk için teşekkür ediyorum.